Rrenje te forta te flokut

Pa marrë parasysh nëse i konsumoni apo vendosni në rrënjën e flokut, specat pikant nxitin qarkullim të rregullt të gjakut në rrënjën e flokut.

Specat pikantë me shekuj janë pjesë e preparateve për kozmetikë. Pa marrë parasysh nëse i konsumoni apo vendosni në rrënjën e flokut, specat pikant nxitin qarkullim të rregullt të gjakut në rrënjën e flokut.

Specat pikantë përmbajnë vitamina B1, B2, B6 dhe B12, vitaminën P, stabilizues i qarkullimit të gjakut dhe beta-karotën, ndërsa nga mineralet: kaliumin, kalciumin, magnezin, fosforin dhe zinkun. Kështu që digjuni lirisht, e nëse ia teproni ”zjarrin’ shuani me një gotë qumësht.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s