Eksperimenti gjenetik tmerron qytetin kinez

Vallë ç’të jetë kjo kafshë e dalë nga laboratoret mjekësore në Xinxiang, provincën Henan në Kinë?

E kanë quajtur të ngjashëm me derrin, por po ta shohish në pjesën e pasme kur ikën duket si një mini kalë Poni apo dhe qen.
Por ajo që është e sigurt, është se qyteti në të cilën kjo monstër laboratorike ka dalë është tmerruar. Ata shprehen se vetëm për nga lëkura mund të jetë një derr gjenetik por që eksperimenti nuk është bërë si duhet, por ka dështuar në një fazë.
Por policia thotë se në fakt është një qen race me origjinë kineze dhe quhet qen me kreshtë dhe pa qime i cili është shumë i shtrenjtë.

“Ky është padyshim një qen, dhe mjaft i shtrenjtë,” tha një zëdhënës. 
Është një racë e çuditshme e cila hyn në garë për qenin më të shëmtuar në botë


Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s