10 gjërat që qeni juaj deshiron tju thotë

syte e trishta te qenushit 10 gjërat që qeni juaj deshiron tju thotë

Per te gjite ata te cilet i dashurojne qente dhe mbajne qen, ja cilat jane 10 gjerat qe qeni juaj do tju thoshte nese do te kishte mundesi te fliste.

  1. Jeta ime ka te ngjare te zgjase 10 deri ne 15 vjet. Cdo ndarje prej jush do te ishte e dhimbshme. Mbajeni mend kete para se te me merrni.
  2. Me jepni kohe per te kuptuar se cfare doni nga une.
  3. Kini besim te plote te une – kjo eshte vendimtare per mireqenien time.
  4. Mos qendroni te zemeruar me mua per nje kohe te gjate dhe mos me mbyllni si ndeshkim.
  5. Ju keni punen tuaj, miqte tuaj dhe argetimin tuaj. Une ju kam vetem ju.
  6. Bisedoni me mua ndonjehere. Edhe pse nuk i kuptoj fjalet tuaja, une kuptoj zerin tuaj kur eshte duke folur me mua.
  7. Te jeni te vetedijshem se si me trajtoni mua. Une nuk harroj kurre.
  8. Para se te me godisni, mos harroni se edhe une kam dhembe te mprehte qe mund tju lendojne, por une nuk zgjedh tju kafshoj sepse ju dua.
  9. Para se te me qortoni mua se mund te jem dembel, kokeforte dhe jo bashkepunues, pyesni veten nese ka dicka qe mua me bezdis. Ndoshta une mund te mos marre ushqimin e duhur, kam qene jashte per nje kohe te gjate ose zemra ime po plaket dhe dobesohet.
  10. Kujdesu per mua kur une te plakem, edhe ju do te rriteni. Shko me mua ne udhetime te veshtira. Kurre mos thoni “Nuk guxoj ta shikoj” dhe “Le te ndodhe ne mungesen time.” Cdo gje eshte me e lehte per mua nese ju jeni atje, madje edhe vdekja ime.

Mos harroni se une ju dua.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s