Njeriu më i gjatë në historinë e njerëzimit

Robert Pershing Uodlou (22.2.1918 – 15.7.1940), është, sot e kësaj dite, njeriu më i gjatë i historisë, i regjistruar edhe në Librin e Rekordeve të Ginisit. Gjatësia e tij ishte 2.72 metra dhe peshonte 220 kilogramë në ditën që vdiq.

Gjatë jetës së tij të shkurtër, ai asnjëherë nuk pushoi së rrituri deri kur ndërroi jetë. Thuhet, se në varrimin e tij morën pjesë 40.000 njerëz.

     

 

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s