Duart plaken më shpejt se fytyra

Ashtu sikurse fytyra edhe duart janë një tregues shumë i mirë i cilësisë së jetës që bëjmë. Madje duart plaken shumë më shpejt se sa fytyra, për shkak të punëve të përditshme, sapunëve e lëngjëve larës.

Trajtimi i duarve, mirëmbajtja e tyre është gjithnjë e më tepër në rritje, dhe kirurgët plastikë dhe mjekët dermatologë thonë se ka më tepër interes për këtë pjesë të trupit.

Nga Florida vjen një studim eksperimental qe tregon se perdorimi i Acidit Ialuronik ka sjellë një përmirësim të gjendjes së duarve, pa shkaktuar asnjë efekt anësor.

Koordinatori Fredric S. Brandt, i cili drejton një qendër private të kërkimeve dermatologjike thotë se janë trajtuar rreth 50 persona dhe është parë që pas disa ditësh masazh në kurrizin e duarve, përmirësimi ishte i dukshëm në masën 60-70 përqind.

8 në 10 persona të trajtuar ndihen të kënaqur me rezultatin dhe kërkojnë që procedura të përsëritet prapë.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s