Te motivohemi me 4 hapa

Të motivohemi me katër hapa!

Ja çfarë na duhet!

 

Një ditë e paorganizuar mund t’ju çojë drejt një jete të paorganizuar dhe për pasojë një gjë e tillë do të shuante çdo shenjë të dukshme motivimi që ju mund të kishit.

Por edhe në rast se ju keni motivime të ndryshme dhe nuk i organizoni ato, është pothuajse e njëjta gjë!

 

Hapi 1

Mund të keni nevojë për një axhendë të vogël për të mbajtur të gjitha shënimet tuaja, por gjithmonë në mënyrë të organizuar.

Në fund të ditës mund të fshini të gjitha ato veprimtari, të cilat i keni përfunduar dhe do ta shikoni që do të ndiheni më të çliruar.

 

Hapi 2

Sistemoni shtëpinë dhe zyrën tuaj. Edhe për një gjë të tillë do t’ju nevojitet një listë. Mbasi të përfundoni do të shikoni se çdo gjë është në vendin e saj.

 

Hapi 3

Krijoni një listë ku të përfshini të gjitha gjërat që kanë nevojë për organizim në jetën tuaj. Këtu mund të përfshini studimet apo çfarëdo lloj aktiviteti tjetër.

Nëse gjërat i keni të organizuara, e keni më të lehtë për t’i ndryshuar.

 

Hapi 4

Nëse do të ndiqni secilin prej hapave të mësipërm do të shikoni që çdo gjë do të shkojë në mënyrë të organizuar dhe motivimi do të jetë pjesë e juaja.

 

 Burimi :shqip.al

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s