Radioja që ndihmon në rritjen e perqendrimit


Brain Shift Radio është e dizejnuar që të stimuloje trurin të përmirësoje vëmendjen, të bie në gjumë ose të zvogëloje shqetësimin.
Radioja interaktive e cila funksionon përmes internetit, posedon lloje të ndryshme muzikore prej atij ritmik në ambient, të cilat përshtasin aspektin psikologjik të muzikës për të “ndryshuar” trurin tuaj në disponime të ndr

yshme.
Krijuar nga Strong Institute, BSR është e bazuar në kërkimet e bëra gjatë tri dekadave të fundit. Inovacioni i ri në muzikë stimulon trurin tonë për të kontrolluar eksperiencat e ndryshme gjatë ditës.
Mund t’i tregoni BSR-së si dëshironi të ndjeheni dhe më pas programi zgjedh këngët më të përshtatshme për qëllimin tuaj. Gjithashtu, mundeni edhe vete t’i zgjedhni këngët që dëshironi.
Me ruajtjen e listave muzikore që ju pëlqejnë, radioja mëson preferencat tuaja dhe në këtë mënyrë përmirëson zgjedhjet për ju. Opsioni tjetër është ndarja e këngëve tuaja me komunitetin online si dhe eksplorimi i muzikës së të tjerëve.
 
Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s