Femra me këmbët më të gjata në botë

Duket sikur ka ardhur nga vendi i gjigandëve. Ka gjatësi 1.95 metra dhe është nga Rusia.
Fjala është për Svetlana Pankratova, e cila ka këmbët më të gjata në botë.

Këmbët e saj që arrijnë 1.32 metra e bënë të famshme në gjithë botën, pasi hyri në librin e rekordeve Guinness.
Ky rekord u shënua në Spanjë më 8 korrik 2003. Që nga ajo datë e në vazhdim, Svetlana vazhdon të shijojë privilegjet e famës që i japin këmbët e saj.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s