Ky është ajsbergu që fundosi Titanikun


Ky masiv gjigand akulli u fotografua dy ditë para fundosjes së anijes së famshme të Titanikut nga kapiteni i S.S. Etonian më 12 prill 1912.
Sipas specialistëve që e shqyrtuan fotografinë, është 99% e sigurt se ky është ajsbergu që fundosi anijen e famshme.

Kjo, pasi veç formës së tij, është ashtu siç e kanë përshkruar në mbijetuarit.
Fotografia do të dalë në ankand muajin e ardhshëm në Amerikë dhe çmimi fillestar i saj do të jetë 10.000 dollarë.

Advertisements

Një mendim mbi “Ky është ajsbergu që fundosi Titanikun

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s