Piktura me 2.8 milion pika per “100 vjet shtet Shqipetar”

http://www.youtube.com/watch?feature=youtu.be&hl=en&v=P9fCY12lYZ4

Kjo pikturë iu është kushtuar 100 vjetorit të shtetit Shqipëtar.
Artisti nga Lugina e Preshevës,apo me mir te themi nga Kosova Lindore, Besar Halili ia kushtoi këtë fotografi të gjithë popullit Shqipetarë e në veqanti 100 vjetorit.
Besar Halili është student ne Universitetin Shtetëror të Tetovës në Arkitekturë , pos pikturës ai miret edhe me dizajne poashtu dhe arkitekure .. Piktura qe i u kushtua 100 vjetorit te pavarësisë është bërë në hamer format A0 , rapitograph 0.3 me ngjyrë Kuq e Zi dhe është punuar nga gjithsej 2.8 milion Pika…Urime Festa!

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s