Gëzuar 100 vjetorin,Shqipëri!

Me anë të këtij postimi,do të doja t’i uroja të gjithë shqiptarët,kudo që janë :Gëzuar 100 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë!

Shtetit tonë iu desh të bëntë luftëra dhe përpjekje të gjata për të gëzuar më në fund frytet e lirisë.Luftoi pa u lodhur kundër pushtuesve shekullorë,luftoi vazhdimisht vetëm e vetëm që të jetonte i lirë si shtetet e tjera në trojet,që i përkisnin me të drejtë.

Dhe ja ku jemi,sot Shqipëria feston 100 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë.Duke qenë se shteti ynë,tashmë prej 100 vitesh është një shtet si gjithë shtetet e tjera,nuk më mbetet gjë tjetër,vecse t’i uroj një rrugëtim sa më të lavdishëm në histori,paqe,lumturi dhe cfarë është më e rëndësishmja harmoni midis njëri-tjetrit.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s