Florida, re në formën e një Cunami në Panama City

Imazhet spektakolare të disa reve në formën e një valë të madhe kanë përfshirë rrokaqiejt e Panama City.

Në shikim të para të jepet përshtypja e një cunami mbi brigjet e Floridas. Në realitet, ky është një fenomen shumë i zakonshëm dhe i padëmshëm që quhet (Wave Cloud), re valë, që formohen në sajë të lagështirës dhe temperaturës, që krijojnë një mjegull në formën e valëve të vërteta.

Fotot janë publikuar nga një pilot i kompanisë Panhandle Helicopter.

         

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s