Nuk është një ëndërr!

Nuk është një ëndërrEshte nje nga vendet me te pabesueshme ne bote. Ndodhet ne bolivi. Njihet me emrin Uyuni bolivian Salt, ose Salar de Uyuni. Ky peisazh shtrihet mes maleve me dëborë te Andeve, dhe nëse ju ndodh që ta vizitoni gja

të sezonit me shi, ju do te shikoni nje pamje magjike !
Kur shirat bien neper malet, poshtë mbi banesen Salt Uyuni, formohet një pishinë e madhe e reflektuar. Nuk eshte kurre me e larte se 10 centimetra, keshtu qe I ofron vizitoreve nje ndjesi unike, te ecin ne siperfaqen e nje pasqyre dhe te gjitha keto ne mes te nje heshtje te shkrete !
Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s