Histori e dhimbshme

Ne nje rruge para syve te nje zonje , ndodhi nje aksident .
Nje djalosh plagoset shume rende dhe me ndihmen e disa njerzve qe ndodheshin aty e vune 20-vjecarin ne makinen e zonjes e cila e transportoj menjehere ne spital . Djaloshi kishte hemoragji . zonja arriti ne spital sa me shpejt qe mundej . Turni i nates mori djaloshin nga makina e zonjes dhe e futen brenda , hyri bashke me ta dhe zonja per te mesuar kush ishte djaloshi dhe per te njoftuar familjen e tij .
Mjeket e turnit diagnozuan se duhej menjehere te hynte ne sallen e operacionit , njofuan kirurgun i cili per te bere operacionin u duheshin 1000 euro !
Ja thane zonjes e cila i pyeti c’fare po ndodhte ndodhte dhe qe nuk e njihnte djaloshin .
Informuan mjekun por atij nuk i interesonte kjo , donte parate qe te mund te vazhdonte ta operonte .
Zonja duke pare djaloshin qe ngadale po vdiste tha : Mire vazhdoni po shkoj te sjell leket .
Dhe me te vertet zonja solli leket dhe atehere mjeku erdhi .
Por c’fare IRONIE! Si luan ndonjehere jeta me njerzit kur jane te etur vetem per para . Sapo pa djaloshin ai shtangu , ngeli ne vend , u zverdh , u zbardh , mori ngjyren e te vdekurit .
Ra mbi djaloshin duke uleritur ! Dhe djaloshi tha fjalet e tij te fundit ; -Baba me vrave , dhe dha shpirt.
Zonja e deshperuar nga kjo ngjarje me lot ne sy , ia hodhi parat ne fytyre mjekut dhe i tha…
-Merri te besh varimin e djalit tend .

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s