Te gjitha pengesat jane nje mundesi per tu permiresuar.

Ne kohet antike nje mbret vendos nje gur shume te madh ne mes te rruges. U fsheh per te pare se kush do e merrte mundimin ta hiqte prej andej.
Disa tregtare dhe te pasur kaluan andej dhe nuk e moren mundimin ta levizin. I kaluan anash.
Disa madje protestuan kunder mbretit qe nuk i mbante rruget te pastra.
Pas pak vjen nje fshatar me nje ngarkese te madhe ne kurriz. E uli ngarkesen ne ane te rruges dhe filloi te levizte gurin.
Pas shume lodhjeje me ne fund e levizi gurin nga rruga.
Kthehet per te marre ngarkesen e tij kur shikon se aty ku me pare ishte guri i madh kishte nje cante e vogel dhe nje bilete.
Canta kishte flori dhe ne bilete thuhej se ishin per njeriun qe do ta levizte gurin. Fshatari mesoi ate qe shume pak prej nesh e kuptojne:
“Te gjitha pengesat jane nje mundesi per tu permiresuar.”

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s