Ndërtesa të akullta, art në dëborë (FOTO)

Ndërtesat e akullta, të cilat ekspozohen në këto ditë të ftohta dimri dhurojnë një pamje magjepsëse dhe tepër qetësuese për çdo vizitor.

Janë skulptura prej dëbore me përmasa e forma të ndryshme, të cilat pas qindra orëve punë tashmë janë gati dhe turistët e përvitshëm të festivalit “Jingyue Snow World”, që zhvillohet në një zonë të Kinës, mund të shijojnë këto mrekulli.

Pjesë e kësaj “ekspozite” madhështore për këtë vit është një kisha, një pallat, një kështjellë e Disney, disa kuaj, etj,

Imazhet paqësore kombinohen në mënyrë perfekte me bukurinë e natyrës.

Artistët kanë punuar në temperatura tepër të ulëta për të kthyer dëborën në skulptura mahnitëse dhe për të përfunduar në kohë, këto skulptura të akullta.

    

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s