Cdo situate ka nje kohe

Cdo situate ka nje kohe nen qiell;
Nje kohe per te lindur dhe nje kohe per vdekur,
Nje kohe per te mbjelle dhe nje kohe per te shkulur ate qe eshte mbjelle,
Nje kohe per te vrare dhe nje kohe per te sheruar,
Nje kohe per te shembur dhe nje kohe per te ndertuar,
Nje kohe per te qare dhe nje kohe per te qeshur,
Nje kohe per te mbajtur zi dhe nje kohe per te hedhur valle,
Nje kohe per te flakur guret dhe nje kohe per te mbledhur guret,
Nje kohe per te perqafuar dhe nje koher per te mos perqafuar,
Nje kohe per te kerkuar dhe nje kohe per te humbur,
Nje kohe per te ruajtur dhe nje kohe per te hedhur tutje,
Nje kohe per te grisur dhe nje kohe per te qepur,
Nje kohe per te heshtur dhe nje kohe per te folur,
Nje kohe per te dashuruar dhe nje kohe per te urryer,
Nje kohe per te luftuar dhe nje kohe per paqen.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s