Nuse me 7000 vathë

 

Ditën e dasmës donte të dukej një nuse e veçantë, por zgjedhja e saj ishte e çuditshme dhe aspak estetike, edhe pse bashkëshorti i saj u mahnit.

Bëhet fjalë për një nuse që vendosi 7.000 vathë duke mbuluar kështu gjithë fytyrën e saj.

Kjo femër me gusto të çuditshme quhet Elaine Davidson dhe ka thyer rekord botëror, si femra me më shumë piercing në botë. Ndërsa bashkëshorti i saj nuk ka as edhe një vath të vetëm.

Shfaqja e veçantë e 42-vjeçares në ditën e dasmës së saj, u shoqërua me lule rozë, që i zbukuronin flokët. Ndoshta ishte e lumtur atë ditë, e veshur me fustan të bardhë, por askush nuk arriti ta kuptojë nëse ndriçonte fytyra e saj, pasi ajo ishte e mbuluar nga vathët. Gjithashtu, fytyrën e kishte lyer me ngjyra, duke krijuar forma të çuditshme me të verdhë, të gjelbër dhe bojëqielli.

Bashkëshorti i saj, Douglas Watson, kishte veshur një kostum blu të errët, edhe pse ishte i sigurt se vëmendjen do ta tërhiqte nusja e tij… e çuditshme.

Elaine ka lindur në Brazil dhe në profesion ka qenë infermiere, ndërkohë që rekordin Guinness e theu për herë të parë në vitin 2000, kur i numëruan plot 426 piercing në trup, prej të cilave 192 i kishte vendosur në fytyrë.

Davidson ka deklaruar se nuk do t’i heqë kurrë vathët nga trupi, të cilat besohet se peshojnë 3 kg. Ajo këmbëngul se nuk i dhembin aspak, madje i mban edhe gjatë natës.

Familjes së saj nuk i pëlqen fare kjo “modë” e saj, por tashmë kanë filluar ta pranojnë. 42-vjeçarja shkruan në faqen e saj personale në internet, se i pëlqen të ecë mbi zjarr apo copa të thyera xhami. Ndërsa kohën e lirë e kalon duke parë sporte ekstreme dhe në teatër. Edhe pse ka një pamje të çuditshme, ajo është kundër alkoolit dhe duhanit.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s