Çfarë i tha i panjohuri gruas që humbi 60 kg?

Sharon

Sharon Farrell e dinte shumë mirë se ishte mbi peshë, por kurrë nuk kishte mundur t’ia dilte mbanë!

Kështu, tentativat dhe përpjekjet e saj pasonin njëra-tjetrën, por rezultati nuk shihej ende në horizontin e trupit të saj që varej nga mbipesha, gjë të cilën e urrente dhe vetë Sharon!

Por një ditë, një i panjohur vetëm me një fjali bëri që ajo të vendos dhe u betua se këtë herë, do t’ia dilte mbanë pasi nuk përtypeshin fjalët e të panjohurit në autobus.

“Ishte një mëngjes i ftohtë dimri teksa po udhëtoja me autobus. Kur më foli, humba tokën nën këmbë, nuk dija si të veproja. Lotët u lëshuan rrëke dhe po dridhesha e tëra. U vonova të shkoja në punë. Madje as që e mendoja të shkoja”, deklaroi Sharon për mediat, duke vijuar “Që nga ai moment vendosa të dobësohesha. Dhe kështu bëra, për një kohë të relativisht jo të gjatë por dhe jo të shkurtër humba plotë 60 kg. Ndryshoj jeta ime. Ndjehem tjetër njeri! Veçse nuk di nëse duhet ta falënderoj apo t’i mbaj ende zemrat ati njeriu i cili më dha “ilaçin” me ato fjalë që unë të rikthehem në jetën normal”.

Por, fjalët e Sharon ngjallën kureshtinë e medias dhe ata këmbëngulën që ajo t’ju tregonte fjalët që i tha i panjohuri!
– Çfarë të tha ai që ju ndryshuat menjëherë?, pyetën gazetarët.
– Doni të dini?, ia kthen Sharon.

“Ndërsa hipa në autobus, në qytetin St. Albans për të shkuar në punë. Po kërkoja vend të ulesha. Por në atë moment dëgjova një pasagjer t’i thoshte një të moshuari: “Nuk mund të ulet pranë teje! Nuk e zë vendi këtë balenë”, u rrënova dhe ia plasa në të qarë”, iu përgjigj ajo gazetarëve./alb-observer.com/

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s