Ja sa shkronja ka fjala me e gjate ne bote(video)

Fjalën që do dëgjoni te videoja e meposhtme është pikërisht fjala më e gjatë në botë.

Kjo fjalë përmban 189.819 shkronja dhe është emri kimik i titinës, proteinë shumë e rëndësishme, dhe rezulton e shqiptuar në gjuhën angleze.

Më poshtë noa ju sjell videon, me fjalën më të gjatë në botë.

Ndiqni videon :

http://www.youtube.com/watch?v=UkW1VUjN4fg#t=23

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s