Fjale te mencura nga njerez te mencur…

Ajo nuk kishte nevojë për shumë, dëshironte shumë pak. Një fjalë të mirë, sinqeritet, ajër të freskët, … një kopsht, puthje, libra për të lexuar, një përqafim ku të strehohej, … të dashuronte dhe të dashurohej në kthim. Starra Neely Blade

Mund të jetë e padrejtë, por ndonjëherë ajo çka ndodh brenda pak ditësh, ose edhe në një ditë të vetme, mund të ndryshojë rrjedhën e një jetë të tërë.  Khaled Hosein

Ajo i ngulte sytë, si t’ia kërkonte qëndrën e vështrimit . Pastaj i tha: ke frikë prej meje?Kurrë, tha ai. Kam veç një frikë, mos të të humb!  Ismail Kadare

Eleganca është e lindur, dhe nuk ka të bëjë aspak me të qenit e veshur mirë.                            Diana Vreeland

Cdo njeri qe takon ne jete , eshte duke luftuar me problemet e tij . Ji i sjellshem me te ! Ndoshta nuk mund t’i zgjidhesh hallet , por miresjellja jote do t’i jape kuraje te mos dorezohet. Miresjellja jote mund te jete mrekullia qe po priste. Shpesh , pa e ditur , ne bejme mrekullira… Osho

Femrat dhe macet gjithmonë do të bëjnë ç’të duan. Meshkujt dhe qentë duhet të qetësohen dhe të mësohen me idenë. Charles Bukowski

Lehtë na mashtrojnë ata që i duam….. Moliere

Nje grua mund te duket me mire nese ndihet mire nen lekuren e saj.Ketu nuk hyjne as fustani e as tualeti,por menyra se si shkelqen. Sofia Loren

Mund të kemi të gjitha mjetet e komunikimit që ekzistojnë në botë, por asgjë, absolutisht asgjë, nuk e zëvendëson vështrimin e syve të njeriut…Paolo Coelho

Do ta kërkosh gjithnjë, është e kotë ta mohosh! Dhe në mes të njerëzve do ta ndjesh nevojën ta takosh si herën e parë që e ke parë. Dhe si herën e fundit, kur e humbe…   Fabio Volo

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s