Të kesh një vajzë…

Të kesh një vajzë, kurdo mund të kesh pranverë në shtëpi,
Veç gaz të ndjesh…
Të kesh një vajzë, është mrekulli,
Gjithë zemra e saj mbetet tek ty..
Të kesh një vajzë, asgje s’është e lehtë,
Të kesh një vajzë të bën jetën festë..
Të kesh një vajzë, ke gjysmën e botës,
Atë që ende s’ke mundur ta njohësh..!

Por edhe te kesh nje djale eshte mrekullia e jetes,eshte brilante,ndjenja madheshtore,njesoj si per vajzen.Qe te dy jane qenie te mrekullueshme qe Zoti i sjell ne jeten tone per te na e zbukurar ate e per te na mbushur cdo dite plot e perplot me lumturi.

Por ky postim eshte me shume si nje mesazh kundrejt te gjitha paragjykimeve gjinore,te cilat qojne ne vrasje jetesh qe ne embrion.Prandaj ju drejtohem te gjitheve:femija eshte qenia me e mrekullueshme ne bote,me e embel,me e pafajshme dhe me e dashur qe egziston,qofte vajze apo djale……dhe meriton te gjithe dashurine e botes!!!

 

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s