Bente foto me fustanin e bardhe, nusja mbytet ne lume

Një nuse e veshur me të bardha gjeti vdekjen, kur u rrëmbye nga ujërat e një lumi, ndërsa fotografohej me fustanin e saj të dasmë.

Viktima, një vajzë greko-kanadeze, me emrin Maria Pantazopoulos, ishte ngjitur mbi një shkëmb në lumin Ouareau pranë Dorwin Falls, në veri të Montrealit.

Trupi i 30-vjeçares së pafat u gjet disa orë më vonë disa kilometra larg vendit ku u rrëzua, pasi lumi e kishte marrë me vete.

Sipas dëshmitarëve okularë, vajza e pafat u dëgjua të thoshte “po rrëshqas, po rrëshqas”, para se të humbiste ekuilibrin dhe të përfundonte në ujë.

Fotografi Louis Pagakis tha se bëri ç’mundi që ta shpëtonte vajzën, e cila ishte bllokuar brenda fustanit të bardhë.

“Kur dëgjoi fjalën “po rrëshqas!” fotografi u përpoq ta mbajë nga dora, por veshja ishte e rëndë dhe ai nuk mundi ta mbajë”, thotë një dëshmitar.

Zëdhënësi i policisë tha se “Kur a në ujë, veshja e nuses u rëndua aq shumë, saqë vajza u bllokua në të.”

30 vjeçarja pati një vdekje tragjike, ditën që duhet të ishte më e lumtura e jetës së saj.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s