Kunming, qyteti i liliputëve

Kunming, një qytezë me 120 banorë në Kinë, është kthyer në një atraksion turistik tërësisht i veçantë.

Kjo, pasi banorët e saj janë liliputë dhe jetojnë në shtëpi në formë kërpudhash, njësoj si botët imagjinare në përralla.

Të prekur të gjithë nga një sindromë xhuxhësh, banorët kanë krijuar ‘mbretërinë’ e tyre dhe po tërheqin gjithnjë e më shumë vëmendjen e turistëve.

PS:Ndonëse ato nuk kanë shtatlartësinë tonë,janë njëlloj si ne dhe jeta ju ka dhuruar aftësi të jashtëzakonshme.
Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s