Ne mbremje mature me helikopter Kor29

 

Mbrëmja e maturës është një ngjarje e rëndësisshme për shumë 18-vjeçare, por janë të rrallë ata që përfundojnë në faqet e para të gazetave për bëmat e tyre.

Pasi kishin ëndërruar për shumë kohë një mbrëmje mature model dhe kishin planifikuar çdo detaj, dy të reja në Britaninë e Madhe mbetën të befasuara kur tashmë nuk kishte ngelur më asnjë limuzinë e lirë për t’u pajtuar me qera.

Të vendosura për t’u paraqitur me bujë në mbrëmje, 18-vjeçaret gjetën një zgjidhje krejt të veçantë.

Në një skenar të denjë për filma hollivudianë, ato vendosën të paguajnë 500 paund secila, për t’u transportuar në ballo me helikopter.

”Ishte një udhëtim fantastik. U ngjitëm në helikopter dhe fluturuam për rreth gjysmë ore, përpara se të zbrisnim në mbrëmjen e maturës. Shokët tanë ishin të shastisur. Nuk mund t’u besonin syve”, përshkroi këtë përvojë Chloe Webb, njëra prej dy maturanteve.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s