Në Rumani përgatitën 19 ton sallatë

Porcioni më i madh në botë i sallatës me perime u përgatit në Rumani, në qytetin Pantelimon pranë Bukureshtit.
Për përgatitjen e gatimit më të mëdha në botë vegjetarian nga një mijë vullnetarë rumunë u deshën 19050 kg perime, një tas me gjatësi 18 m e gjerësi 3 m dhe rreth 8 orë.

Për të realizuar planin e menduar, transmeton ZR njoftimin, vullnetarët prenë kilogramët e domateve, marules, trangujve, specave, karotave, qepëve, ullinjve, dhe pastaj të gjitha këto i përzien me 800 litra vaj ulliri dhe kripë. Kjo ishte një përpjekje e suksesshme për të hyrë në Librin e Rekordeve Gines.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s