Ndryshimet e tokes ne 10 mije vitet e fundit

Evoluimi i jetës në Tokë, pra në planetin tonë, ka qenë, është dhe ndoshta do të mbetet misteri më i madh. Por, janë të shumtë shkencëtarët, të cilat janë marrë, merren e do të merren më këtë mister deri në zgjedhjen e plotë të tij një ditë. Sigurisht që rezultatet e hulumtimeve të tyre janë shumë herë dëshpëruese e pa rrugëzgjidhje, por jo gjithmonë. Në vijim do të lexoni dhe do të shikoni në videon që gjendet në fund të artikullit, ndoshta shkaqet dhe arsyet më të forta të misterit të 10 000 000 viteve të fundit që mbart Toka. Në Tokë, 10 000 000 vitet e fundit kanë ekzistuar qytetërime dhe kultura shumë herë më të përparuara se ne, si mendërisht dhe teknologjikisht, por ata u vetëshkatërruan, pasi si edhe ne sot, nuk jetonin në harmoni të plotë shpirtërore. Kanë ekzistuar shumë qytetërime me antropoide, si dhe shumë të tjerë jo antropoide dhe jo jashtëtokësore, por të ardhur nga vende të ndryshme të universit. Armët e tyre ishin shumë herë më të fuqishme nga ato që disponojmë ne sot, sepse ata përdornin në to energji kozmike. Kjo nuk është fantazi, fatkeqësisht kjo është e vërteta e hidhur e planetit tonë. Luftërat e tyre krijonin super rrezatim, i cili shndërroi shumë qenie/krijesa. Me këtë mënyrë u krijuan dinozaurët, që dhe ata u zhdukën nga disa jashtëtokësorë, që të krijonin kultura të tjera nga fillimi. Por edhe këto kultura krijuan armë të reja, si rezultat shkatërruan plotësisht planetin midis Marsit dhe Jupiterit (Phaethon). Brezi i sotëm i meteoritëve që ekziston jashtë, në hapësirë, janë mbetjet e këtij planeti. Para 1 000 000 vjetësh, jashtëtokësorë të tjerë erdhën për të banuar në tokë për të ndërtuar qytetërimin e Atlantidës dhe Lemurias. Lemuria ishte një kontinent në Oqeanin Paqësor, ndërsa Atlantida ishte një kontinent në Oqeanin Atlantik. Në Atlantidë njerëzit ishin shumë më të zhvilluar sesa ne sot dhe përdornin kristale të mëdhenj me fuqi të paimagjinueshme kozmike. Jetëgjatësia e tyre mund të arrinte deri në 1 000 vjet, gjithashtu ata mund të komunikonin me dimensionet më të larta dhe dinin si të udhëtonin në kohë. Raca të ndryshme jashtëtokësorësh jetonin aty në paqe dhe harmoni me natyrën për qindra mijëra vjet. Njohuritë e tyre për botën rriteshin gjithmonë e më shumë, kështu ata mësuan si të përdornin energjinë kozmike në teknologjitë e tyre. 700 000 vjet më parë qytetërimi i tyre mori të tatëpjetën, pasi arroganca dhe egoizmi i tyre i bënte ata të mendonin se ishin Perëndi. Shumë prej tyre humbën botën shpirtërore dhe shpërdoruan energjinë kozmike për të nënshtruar mendërisht të tjerët ose të krijonin hibridë të ndryshëm midis njeriut dhe kafshëve. Kjo pati si pasojë krijimin e qenieve të tjera, siç janë sirena deti, minotauri dhe shumë përbindësha deti. Ata ishin pasionuar me fuqinë dhe teknologjinë që kishin dhe kështu filluan luftën kundër Lumerëve, pasi besonin se planeti u përkiste. Keqpërdorën kristalet, armët e tyre dhe para 12 000 vjetësh shkatërruan kontinentin e Atlantidës me luftërat e tyre. Energjia që u çlirua si pasojë e lutës, shkatërroi gjithçka duke mos mbetur kështu asgjë nga Atlantida. Disa atlantas të zhvilluar shpirtërisht mundën të largohen larg me anijet kozmike të tyre dhe t’i shpëtonin shkatërrimit. Kjo katastrofë shkaktoi ndryshimin e poleve të globit tonë, si dhe kataklizmin ashtu siç e njohim sot. Shumë vjet më vonë, atlantët dhe shumë jashtëtokësorë të tjerë u rikthyen në Tokë dhe u vendosën në vende të ndryshme duke u transferuar njohuritë e tyre vendasve. Kjo është dhe arsyeja që pas shkatërrimit të madh dhe të shumë civilizime të tjera, si ai i egjiptianëve, inkasve etj., kishin njohuri të shkëlqyera në matematikë, astronomi, artrologji, mjekësi akoma dhe në arkitekturë. Përdornin teknologjinë e gravitetit për të krijuar piramida në shumë vende të ndryshme të botës. Ai shpërdorim i fuqisë dhe teknologjisë që ndodhi në fund të epokës së Atlantidës, po ndodh dhe sot në civilizimin tonë, me një shkallë më të dobët. Dhe sot e kësaj dite, ekzistojnë njerëz në pushtet, të cilët duan të kontrollojnë gjithçka me anë të përdorimit të armëve, luftërave, feve, drogave të ndryshme, mutacionin gjenetik e mendor, si dhe të shpërdorin i burimet natyrore. Çdo vit njerëzit e pushteteve shpërdorojnë triliarda dollarë për luftëra, drogë dhe armë, dërkohë që mund të ndihmonin të gjithë planetin të transferohej në një vend harmonik me dashuri, ku askush të mos ishte i varfër. Të gjitha këto ndodhin, pasi pjesa më madhe e njerëzve nuk di akoma se si të jetojë në harmoni me njëri-tjetrin, me natyrën e me dritën. Shumica e njerëzve qeshin me dritën dhe dashurinë, duke adhuruar urrejtjen, unin, frikën dhe vrazhdësinë. Një kurs i tillë, të drejton në vetëshkatërrim, ashtu siç ka ndodhur shumë herë në të shkuarën, në civilizimet e ndryshme. Vetëm kur të mësojnë njerëzit të jetojnë shpirtërisht të ndritur dhe me dashuri universale, atëherë do të mund të jetojnë një jetë të lumtur, të ndritur pa vuajtje dhe frikë siç bëjnë në shumë planetë të tjerë.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s