Fjalëkryqi më i madh në botë

Qyteti Lvov në Ukrainë tashmë e ka fjalëkryqin më “të madh”. Fjalëkryqi gjendet në një anë të tërë të një ndërtese, dhe ka gjatësi prej 30 metrash. Gjatë ditës nuk duket asgjë nga zgjidhja, ndërkaq sapo të perëndojë Diellit, dritat fluroscente japin zgjidhjen e këtij fjalëkryqi gjigant. Mirëpo, turistët të cilët nuk e dijnë alfabetin cirilik, vështirë se mund ta kuptojnë ndonjë fjalë të këtij fjalëkryqi!

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s