Restorant me kameriere dhe kuzhiniere robote

 

 

Një restorant i pazakontë është hapur ditët e fundit në Kinë.

Quhet Haohai Robot Themed Restaurant dhe në të gatuhet dhe shërbehet nga robotë. Restoranti ndodhet në rajonin e Heilongjiang.

Klientët e shumtë që kanë provuar specialitetet e lokalit, janë mirëpritur nga 18 robotë të pajisur me një inteligjencë të krahasueshme me atë të një fëmije 3 apo 4-vjeçar.

.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s