Druri perbindesh, ka formen e nje dinozauri

druri-dinozaur

Nje kalimtar eshte habitur kur ka pare nje dru gjigant ne Norfolk, i cili duket sikur nje dinozaur tmerrues- “me sy, goje dhe me shpinen me gjemba”.

‘Druri perbindesh’ mund te shihet ne nje fushe prane Norfolkut verior, mirepo sikur paraardhesit e tij, edhe ky ‘dinozaur’ do te vdese kur t’i bien gjethet.
“Isha duke ecur me gruan time Debbie dhe ne nje qoshe pame drurin T-Rex. Vertet na trishtoi dhe dukej sikur nje dinozaur”.
“Eshte mbreselenese, koka eshte ne formen e duhur dhe madje ka edhe nofull dhe duar te vogla, i ngjashem sikurse mbreti i dinozaureve”, ka thene Spike Malin, nje 50-vjecar nga Cromer i Norfolkut.
Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s